Rádio LUMEN prináša projekt
pomoci Darujem ti svoj talent!

Zapojte sa aj vy!
Každý z nás má predsa talent pomáhať druhým.

Chcete pomáhať ľuďom,
len neviete ako a komu?

Darujte svoj talent tým, ktorí to najviac potrebujú!

Patríte k tým, ktorí pomoc viac
potrebujú ako vedia poskytnúť?

Napíšte presvedčivý príbeh, prečo si talent
zaslúžite práve VY!

„Darujem tortu a koláče na prvé sväté prijímanie.“

„Darujem tortu a koláče na prvé sväté prijímanie.“

Volám sa Monika a zaujal ma váš projekt v rádiu, tak som sa rozhodla ponúknuť svoj talent. Mojím koníčkom je pečenie a výroba rôznych „hand-made“ darčekov a drobností pre potešenie. Keďže sa blíži obdobie prvých svätých prijímaní a birmoviek, rada poteším rodinu v hmotnej núdzi tortou a sladkými maškrtami.
Pečeniu sa venujem už zopár rokov, aj keď to nie je moje povolanie a ani zamestnanie. Pochádzam síce z „pekárskej rodiny“, moji rodičia a bratia sú pekári, ja som ale vyštudovala úplne iný odbor. Som však nesmierne vďačná mojej mame, že ma tomuto remeslu už od detstva priučila a ja si tak môžem vo voľnom čase rozvíjať tento talent. Vyrastala som v prostredí, kde to nielen rozvoniavalo chutnými dobrotami, ale babka, aj mama mi dali oveľa viac. Od malička ma učili dobrosrdečnosti a láskavosti.
Keďže pri svätom prijímaní sme účastní na Božej hostine, napadla mi myšlienka obdarovať dieťa, ktoré pristúpi k tejto sviatosti a spestriť mu mojím darom oslavu tejto výnimočnej udalosti v jeho živote. Viem, aké je finančne náročné zabezpečiť takú oslavu, preto by som chcela pomôcť rodine v hmotnej núdzi, príp. viacdetnej rodine, alebo dieťaťu, ktoré je sirota. Ak o niekom viete, koho by môj talent potešil, prosím, napíšete o ňom príbeh.
Bývam v Hronskom Beňadiku, presne na hranici Nitriankeho a Banskobystrického kraja, preto budem veľmi rada, ak sa o tento talent bude uchádzať rodina žijúca v tejto časti Slovenska, aby sa torta neroztopila skôr ako dorazí k svojmu majiteľovi :-). Keďže sa často stretávam s ľuďmi, ktorí majú intoleranciu na lepok, viem vyhovieť aj tejto požiadavke a upiecť napríklad aj bezlepkovú tortu.

Dar pre Klárku

Kto pozná Klárku vie, že je to jedno veľmi zázračné, odvážne, statočné aj vytrvalé dievčatko.Žije na Orave a tento rok ju čaká najkrajší sviatok života a to prvé sväté prijímanie. Klárka sa pripravovala s húževnatosťou na tento veľký deň D napriek tomu, že jej kĺb na nožičke ju obmedzoval a všetko robila s barličkami skoro tri roky. Tento dar torty a koláčikov by bol veľkou sladkou odmenou za jej láskavé a statočné srdiečko.

Dve birmovky – jedna oslava VÍŤAZNÝ PRÍBEH

Volám sa Peter a som krstný otec dvom deťom sesternice mojej manželky. V júni tento rok sa chystá moje krsňa Aďko na birmovku. Je to mladý tínedžer a pripravujeme preňho aj rodinnú oslavu. Ich mamina ich vychováva sama, ale má skvelú rodinu, ktorá jej pomáha. My sa snažíme tiež. Keď som sa dopočul o tejto možnosti, hneď mi napadlo, že by im tento dar od pani Moniky pomohol.

Torta pre mojich rodičov

Rada by som sa uchádzala o tento talent. Pripravujem sa na birmovku. Bude v júni. Viem, že naši sa budú snažiť zabezpečiť na oslavu všetko, čo sa patrí a teda aj koláče. Pravda je však taká, že ocko pred pár mesiacmi prišiel o prácu a mamina má len občasné práce na dohodu takže peňazí nám teraz nazvyš nezostáva. Aj keď budem mať birmovku ja, tento dar žiadam vlastne pre mojich rodičov, aby som im pomohla.

Koláče a torta pre nášho Tomáška

Zaujal nás talent, ktorý ponúka pani Monika. Sme rodina žijúca v malej obci v okrese Žarnovica, čo nie je ďaleko od Hronského Beňadiku. Máme 4 detičky a najmladší Tomáško sa tento rok chystá na prvé sväté prijímanie. Veľmi by nám pomohlo, ak by sme práve my mohli od pani Moniky získať jej talent.