Volám sa Monika a zaujal ma váš projekt v rádiu, tak som sa rozhodla ponúknuť svoj talent. Mojím koníčkom je pečenie a výroba rôznych „hand-made“ darčekov a drobností pre potešenie. Keďže sa blíži obdobie prvých svätých prijímaní a birmoviek, rada poteším rodinu v hmotnej núdzi tortou a sladkými maškrtami.
Pečeniu sa venujem už zopár rokov, aj keď to nie je moje povolanie a ani zamestnanie. Pochádzam síce z „pekárskej rodiny“, moji rodičia a bratia sú pekári, ja som ale vyštudovala úplne iný odbor. Som však nesmierne vďačná mojej mame, že ma tomuto remeslu už od detstva priučila a ja si tak môžem vo voľnom čase rozvíjať tento talent. Vyrastala som v prostredí, kde to nielen rozvoniavalo chutnými dobrotami, ale babka, aj mama mi dali oveľa viac. Od malička ma učili dobrosrdečnosti a láskavosti.
Keďže pri svätom prijímaní sme účastní na Božej hostine, napadla mi myšlienka obdarovať dieťa, ktoré pristúpi k tejto sviatosti a spestriť mu mojím darom oslavu tejto výnimočnej udalosti v jeho živote. Viem, aké je finančne náročné zabezpečiť takú oslavu, preto by som chcela pomôcť rodine v hmotnej núdzi, príp. viacdetnej rodine, alebo dieťaťu, ktoré je sirota. Ak o niekom viete, koho by môj talent potešil, prosím, napíšete o ňom príbeh.
Bývam v Hronskom Beňadiku, presne na hranici Nitriankeho a Banskobystrického kraja, preto budem veľmi rada, ak sa o tento talent bude uchádzať rodina žijúca v tejto časti Slovenska, aby sa torta neroztopila skôr ako dorazí k svojmu majiteľovi :-). Keďže sa často stretávam s ľuďmi, ktorí majú intoleranciu na lepok, viem vyhovieť aj tejto požiadavke a upiecť napríklad aj bezlepkovú tortu.