Rádio LUMEN prináša projekt
pomoci Darujem ti svoj talent!

Zapojte sa aj vy!
Každý z nás má predsa talent pomáhať druhým.

Chcete pomáhať ľuďom,
len neviete ako a komu?

Darujte svoj talent tým, ktorí to najviac potrebujú!

Patríte k tým, ktorí pomoc viac
potrebujú ako vedia poskytnúť?

Napíšte presvedčivý príbeh, prečo si talent
zaslúžite práve VY!

Volám sa Zuzana Jojićová a pracujem ako konzultant, mentor a kouč. Pomáham ľuďom objaviť ich talent, potenciál a silné stránky, vďaka čomu žijú svoj život autenticky, sú úspešní a šťastní. Ľudia sa na mňa obracajú, keď prehodnocujú svoju kariéru, lebo ich už nenapĺňa to, čo robia, prípadne sa blížia k nebezpečnému štádiu vyhorenia a nevedia prečo. Zistenie ich talentov a silných stránok ich v tomto prelomovom období pomôže nasmerovať. A práve to je môj talent, ktorý by som rada ponúkla aj niekomu z vás.

Keďže som dlhé roky pracovala v oblasti ľudských zdrojov, prišla som do kontaktu s množstvom ľudí. Pochopila som, že každý máme v sebe vnútornú silu, motiváciu a potenciál dosiahnuť to, po čom túžime a keď konáme podľa našich hodnôt, nachádzame vnútornú rovnováhu. Najviac nás však brzdí strach, alebo obava niečo zmeniť. A tak neraz zotrvávame dlhé roky na pozíciách, ktoré nás nenapĺňajú. Mojou úlohou je pomôcť ľuďom naštartovať zmenu a následne ich sprevádzať na ceste k úspešnému dosiahnutiu želaného cieľa.

Keď som sa o tomto projekte dozvedela, bez váhania som sa rozhodla zapojiť a pomôcť niekomu z vás. Ak ste bez práce, alebo sa momentálne nachádzate na životnej križovatke, rada vám pomôžem odhaliť váš talent a potenciál, ktorý v sebe každý z nás ukrýva. Pretože otázka nestojí tak, či máme talent, ale aký talent máme. Verím, že si získam vašu dôveru a aj vďaka tomuto projektu sa váš život zmení k lepšiemu.

Ak máte záujem, napíšte príbeh o sebe. Ja vám ponúkam vytvorenie vášho talentového profilu a následne 90-minútovú konzultáciu vďaka ktorej zistíte, aký máte talent, akej pracovnej príležitosti povedať áno a akej rozhodne nie. Tiež pochopíte, čo môžete očakávať od ľudí, s ktorými spolupracujete, alebo sa s nimi stretávate v súkromí. Pochopíte, že ako ľudia sme rozdielni, ale namiesto toho, aby vás to hnevalo, budete vedieť ako túto rozdielnosť využiť.

Teším sa na všetky vaše príbehy.

Nemám dosť odvahy

Som Ivanov starší brat a chcel by som mu pomôcť nájsť v sebe odvahu, aby si sám začal hľadať zamestnanie a následne objaviť svoje povolanie. Má 30 rokov a je na invalidnom dôchodku. Zdá sa mi, že nepozná radosť zo sebarealizácie, z vykonávania toho, čo človeka baví, a dobrý pocit, že si dokáže sám zarobiť, a tak sa o seba aj sám postarať. Za môjho brata ďakujem.

Zlo, či dobro?

Prežila som už všeličo, veď tento rok som dovŕšila 60 rokov. Po návrate z poslednej materskej som musela zmeniť svoje profesionálne smerovanie a začala študovať ekonomiku. Dnes pracujem v tejto oblasti a práca ma nesmierne napĺňa. Mojou túžbou je pomáhať ľuďom inak, ale ako na to stále neviem. Myslíte, že to spolu dokážeme a objavíte vo mne smer ďalšieho putovania a rozdávania sa pre druhých v normách správneho kresťana?

Pre radosť iným aj sebe

Môj príbeh je veľmi dlhý takže sa ho pokúsim skrátiť tak, aby bol výstižný a zrozumiteľný. 35 rokov som odpracovala u jedného zamestnávateľa. Po smrti manžela som sa sústredila na to, aby bolo dosť financií na štúdiá pre deti. Keď som si myslela, že už je všetko náročné za mnou prišla moja choroba a tak som odišla zo zamestnania na predčasný dôchodok.Teraz by som rada objavila svoj talent, aby som dokázala ešte rozdávať radosť všetkým okolo a seba vrátiť do kolobehu života.

Rád by som bol dobrý vzor VÍŤAZNÝ PRÍBEH

Veľmi ma oslovili Vaše slová, lebo už dlhší čas sa cítim ako na križovatke. Mám 51 rokov a rád by som zistil, či mám ešte možnosť vykročiť iným smerom. Som jediným živiteľom rodiny, máme 7 detí a moja manželka je plne vyťažená starostlivosťou o domácnosť a podporu našich detí. Moje zamestnanie je pre mňa velmi stresujúce a pred rokom som musel ostat 3 mesiace na PN z dôvodu prepracovanosti. Preto by som rád zistil, či by som mal šancu uživiť rodinu aj v inom zamestnaní.

Talent, ktorý môžem darovať ja

Veľmi ma zaujala Vaša ponuka. Nedávno som sa dala na cestu osobného a duchovného rozvoja a som vďačná za všetko, čo mi prichádza do života. Jedným z míľnikov v mojom živote bol aj odchod z predošlého zamestnania. Stále si kladiem otázku, čomu by som sa mala venovať. Preto by som rada absolvovala konzultáciu, objavila svoje talenty, tešila sa zo zmysluplnej práce a vedela, čo môžem ponúknuť iným ľuďom a ako môžem byť užitočná.

Matka po dlhej materskej dovolenke

Som 49-ročná matka 7 detí. Keďže máme viac detí, moja materská dovolenka trvala viac ako 20 rokov. Oslovil ma váš projekt a tak som sa rozhodla napísať vám s dôverou, že mi pomôžete odkryť moje talenty. Ďakujem. Mária

Prosím o Váš talent

Zdravím Vás, dnes som mala veľmi ťažký deň a uchýlila som sa do kaplnky na Zobori, kde som prosila o radu, čo robiť… Cestou domov som počula, ako ponúkate Váš talent a mala som pocit, akoby mi Vás Pán poslal. Nikdy som si nevysnívala žiadne povolanie, práca dispečerky ma skutočne napĺňa, no vzťah vedúceho voči mne je nepekný a ja uvažujem nad zmenou. Kiežby ste vybrali práve mňa, veľmi by som potrebovala poradiť ako ďalej.

Chcem zmeniť zamestnanie

Dobrý deň. Som Jana Rusinková, vyučená predavačka. Túto profesiu som robila krátko. Pracovala som na telekomunikáciach. Potom upratovačka v inom závode. Som tiež dobrovoľníčka v Červenom kríži a zúčastňujem sa na aktivitách v rómskych osadách. Chcem zmeniť povolanie.

Túžba po kráse a dobre

Pekný deň prajem. Rada by som sa zapojila do  projektu Darujem talent. O využití služieb kariérneho poradcu som uvažovala už skôr, ale momentálne táto služba ešte nie je pre mňa finančne dostupná. Chcela by som zmeniť prácu, prípadne obor. Pred materskou dovolenkou som pracovala ako analytik v médiách a FMCG spoločnostiach. Teraz by som rada robila niečo viac kreatívne, umelecké. Potrebovala by som poradiť, na akých pozíciách by som mohla využiť svoje talenty a zároveň by pre mňa nepredstavovali priveľký stres.

Jazykový superblok?

Anglický jazyk sa učìm už od detstva. Profesorka ma chválila, avšak pýche predchàdza pàd!! Priliš som sa sùstredil na jednotky a percentà. Nàsledkom toho je, že som chladný mrzùt, ktorý nevie prejaviť svoje city. Pàčilo sa mi jedno dievča, ale moja namyslenosť to všetko skomplikovala. Píšem vám tento príspevok, lebo vàs pokorne prosím, aby ste vo mne odhalili talent, ktorý môže ľuďom rozdávať radosť. Vopred ďakujem za záujem Samo, 18 rokov Nitra

Hľadám v sebe talent

Moje meno je Martin Kmeť, pochádzam z Banskej Bystrice, študoval som však na FF v Bratislave odbor koreanistika. Úspešne som vlani zoštátnicoval a získal titul Mgr., ale samotný jazyk ma prestal baviť asi v polovici štúdia. Po náročnom hľadaní práce sa mi podarilo zamestnať v jednej firme. Táto práca ma teraz živí, ale ma vôbec nenapĺňa. Preto keď som počul o tejto možnosti v rádiu Lumen, tak ma potešilo, že ponúkate svoj vlastný talent, aby ste našli talent v druhých ľudoch, čo je veľmi úctyhodné. Chcel by som sa Vám preto poďakovať, že túto možnosť je možné využiť, a preto som to skúsil. Ďakujem veľmi pekne.