Rádio LUMEN prináša projekt
pomoci Darujem ti svoj talent!

Zapojte sa aj vy!
Každý z nás má predsa talent pomáhať druhým.

Chcete pomáhať ľuďom,
len neviete ako a komu?

Darujte svoj talent tým, ktorí to najviac potrebujú!

Patríte k tým, ktorí pomoc viac
potrebujú ako vedia poskytnúť?

Napíšte presvedčivý príbeh, prečo si talent
zaslúžite práve VY!

Volám sa Ľuboš a už niekoľko rokov pracujem v riadiacich pozíciách, ktoré mi vytvárajú možnosť slušného príjmu a pomáhajú zabezpečiť moju rodinu. Aj toto je jeden z darov, ktorý je potrebné vážiť si a zdieľať a preto oceňujem projekt Rádia Lumen, ktorý jednoduchou formou umožňuje nadchnúť obidve strany a spoločne tým poďakovať Bohu za dary, ktoré máme.

Od skončenia štúdia sa venujem výrobnej sfére. Začínal som na najnižších pozíciách, aby som sa niečo naučil v odbornej oblasti a postupne aj v riadení ľudí. Začiatky samozrejme neboli jednoduché ako pre iných, tak aj pre mňa, pretože hneď po skončení školy sme si s manželkou založili rodinu, bez akéhokoľvek materiálneho zázemia. Postupne sme sa cez všetko dostali a v súčasnosti sme 5-členná rodina. Dnes pracujem na pozícii Production managera v oceliarskom priemysle. Miera úspechu sa dosť často meria výškou príjmu, no myslím, že je všetkým skôr či neskôr zrejmé, že práve to nie je priorita, ktorej naplnenie robí človeka v živote spokojným a šťastným. Samozrejme, že peniaze sú v živote určite potrebné a dôležité, ale mojím najväčším úspechom je moja rodina.

O projekte som sa dozvedel na púti Rádia Lumen v Krakove a hneď ma zaujal. Ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili o jeho realizáciu, pretože dáva príležitosť pomôcť rôznymi talentmi a takúto možnosť som doteraz nevnímal. V rodine sme si vždy navzájom pomáhali, pričom jasným vzorom v tomto smere je pre mňa moja mama, ktorá vždy nezištne a s plným nasadením pomáhala a pomáha všetkým, ktorí to v jej okolí potrebujú. Aj preto sme sa spolu s manželkou rozhodli do projektu zapojiť a rodine či jednotlivcovi darovať univerzálny dar, ktorý im pomôže vyriešiť zložitú životnú situáciu, resp. napraviť chyby, ktorých sa možno v minulosti dopustili.

Základným predpokladom profesionálnej úspešnosti znamená robiť to, čo nás baví. Časť úspechu je talent, ale ten sa dá v prevažnej miere doplniť tvrdou a vytrvalou prácou. Tým, ktorí chcú byť úspešní odporúčam vopred si stanoviť, čo pre nich vôbec znamená byť úspešní a potom ísť tvrdo za svojím cieľom bez ohľadu na prekážky. A aj keď nemusia byť v niečom najlepší, dôležité je, aby sa o to vždy snažili, pretože CHCIEŤ, znamená mať obrovskú motiváciu.

Napíšte príbeh, prečo práve Vy najviac potrebujete pomoc. Ja budem rád, ak Vám svojím talentom pomôžem. Ďakujem!

Pre sestru

Som členom Lumen klubu…a minule som započula v rádiu o tomto nevšednom talente darovať 1000 eur. Ja by som chcela tento talent darovať mojej mladšej sestre a jej rodine. Momentálne prechádzajú finančne náročným obodobím. Postretla ich cukrovka aj rakovina. Je to mladá rodina, sestra má 36 a švagor 40 rokov…ich príjem je sestrina materská…rada by som tento finančný talent venovala rodine Palenčárovej.

Auto pre moju Aničku

Sú tu rôzne príbeby a tak som sa aj ja rozhodol napísať aj náš. S mojou Aničkou sme si pred 50 rokmi povedali svoje ÁNO. Porodila 6 naších deti. Bývame 10km od okr. mesta Veľký Krtíš a kedže autobusové spoje sú do našej obci 3 a navyše s invalidnom vozíku nie je možné prepravy, musime používať os.vozidlo k lekárovi alebo na nákup.Auto, ktoré sme doteraz používali nám doslúžilo a tak potrebujeme nové, lepšie povedané ojazdené a tak by sme váš dar využili na túto kúpu.

Kamaráti Luky a Miško

Chcem sa zapojiť do Vášho projektu svojím príbehom. Sme normálna 7 – členná rodinka(2+5/. Zmenu sme pocítili, keď Michalovi ako 10 ročnému, najmladšiemu synovi diagnostikivali DM1. Poviete si nič hrozné to nie je, ale keď nám v noci odpadol pre nízky cukor poriadne nás to vystrašilo. No nie je tento príbeh len o našej rodine, ale poznáme rodinku, ktorá to má ťažšie.

Pomoc pre ťažko postihnutú Alenku

Moja prosba o príspevok sa týka Alenky na vozíčku. Alenka je 28 ročné dievča po mozgovej obrne, ktorú dostala po narodení. Nikdy nechodila do školy- písať a čítať ju naučila mamina. Alenka sa sama nenaje, nenapije a o hygienu sa musia plne starať rodičia. Robia všetko pre to, aby nebola izolovaná.

Aj taký je život

Dobrý deň milé rádio, keď som započula, aký talent chce darovať darca p. Ľuboš, hneď mi prišla na um moja švagriná Helena s manželom a deťmi. Všetko to začalo keď som spoznala svojho budúceho manžela. Švagriná vtedy žila s manželom a dcérou v Nórsku v podnájme.

Nádej zomiera posledná VÍŤAZNÝ PRÍBEH

Zdravím dobrého darcu. Naš príbeh začal zhruba pred 3 rokmi, keď sa nám narodil syn Oskarko. Narodil sa o mesiac skôr, keď mal 6 týždňov, diagnostikovali mu zápal stehennej kosti. 3 týždne sme strávili v nemocnici. Po príchode domov sme sa tešili, že si začneme užívať rodinný život s ďalším členom naplno. Prešli asi dva mesiace a…

Prosím o získanie 1000 eur

Dobrý den. Volam sa Maria Tokošová. Mám 59. rokov.Nemôžem si nájsť prácu – opatrujem seniorov. Hrozí mi exekucia, svojim nevhodným správaním som si túto situáciu zapríčinila. S 1000 eurom by som vyplatila jednu pôžičku a bola by som v mínuse už len 50 eur.

Talentovaná Lucia

Vážený p.darca, moja sestra má šikovnú, talentovanú dcérku Luciu. Ocko jej zomrel, keď mala 1 rok. Bývajú u babky v staršom dome, na prerábku nemajú. Tým, že moja sestra bola 6 rokov chorá, nemohla pracovať, žili z babkinho dôchodku. Sestra napriek bolestiam, ktoré má, začala chodiť do práce, aby prežili. Ale tu ide o Lucku, ktorá má asi jedinú radosť v živote, tanec.

Buď tam, kde si

Po prečítaní príspevkov sa neodvážim prosiť o finančnú pomoc, hoc by nám to pomohlo. Uvedomujem si, že sú dôležitejšie potreby ako máme my. A predsa poprosím o modlitbu, aby náš ocko, ktorý je vzdelaný, zarábal, a mohli sme dokončiť dom, pohli sa ďalej. Nech vám aj nám Pán žehná.

Príbeh mojej rodiny

Milý darca.Dnes ráno, idúc do práce, tak ako vždy – počúval som vysielanie Rádia Lumen a dozvedel som sa, že istý dobrodinec ponúka 1000€ niekomu, kto si zaslúži pomoc v ťažkej životnej situácii; kto napíše zaujímavý príbeh…Neviem posúdiť či práve ten náš príbeh – príbeh našej rodiny – si „zaslúži“ takéto ocenenie, či ako to nazvať. Ale tak či tak – skúsim napísať náš rodinný príbeh. Možno bude pre niekoho povzbudením.

Pekná rodinka s ôsmymi detičkami

Pekný pozdrav pre pána Ľuboša z Oravy v mene početnej rodinky. Po bratovi môjho zomrelého manžela mám neter, ktorá je požehnanou mamičkou ôsmych detičiek. Svojpomocne si postavili domček, ktorý potrebuje ešte čo to dokončiť. Mamička je teraz na materskej dovolenke. Pre túto rodinku by som chcela pomoc, keďže sama mám šesť detí a viem čo takáto veľká rodina potrebuje.

NEDOSTUPNÁ LIEČBA

Dobrý deň, chcela by som požiadať o pomoc. Môj brat Róbert Čerňa (48 rokov) je onkologický pacient. Vybral 2 x po 4 dávky chemoterapie, ktorá mu nezaberá. Jeho ošetrujúca lekárka písala žiadosť o úhradu liečby, ktorú mu poisťovňa zamietla. Tento liek (jedna dávka) stojí cca 3 995,00 eur. Preto Vás srdečne žiadame o pomoc.

Pomoc pre manželov po ťažkých operáciách chrbtice

Volám sa Martina a s manželom Tiborom sme obaja ťažko pracovali. Sme manželmi dva roky, spoznali sme sa v nemocnici. Máme malý domček, ktorý si pomaly opravujeme, staráme sa o mamku. Chceli sme si opraviť fasádu domu len nemáme na to peniaze manžela to veľmi trápi, že nevládze, aby mohol pracovať.

Chceme žiť v teple

Som vdova sedem rokov a od smrti manžela sa nedá vymaniť sa z dlhov. Pokazila sa nám aj plynová pec a dlhú dobu nemáme teplú vodu. Jeden syn je nezamestnaný pol roka a druhý chodí do práce, ale výplatu im krátia. Sme vo veľmi veľkej núdzi. Prosili by sme o pomoc. Píše Vám sestra, lebo je jej veľmi ľúto a sama jej nevládze pomáhať.

Sponzorská pomoc na vytlačenú knihu pre deti

Som bývalá učiteľka na dôchodku a píšem knihy, ktoré vydávam vlastným nákladom, lebo sú to knihy evanjelizačné. 12. júna mi vyšla krásna kniha pre deti MARIOLKA, nádherne ilustrovaná, v ktorej je 13 príbehov, 36 farebných obrázkov a 25 básní. Žiaľ, sponzori sa akosi odmlčali a mne treba zaplatiť za vydanie tejto knihy 4 000 eur. Obraciam sa s prosbou o tento príspevok…

Pomoc na zatekajúcu strechu pre mamu a brata

Moja mama a brat bývajú veľmi skromne, ba až niekedy nedôstojne. Je vdova, ktorá sa predierala životom s troma deťmi vždy ťažko. Dom je vo veľmi zlom stave a pýta si veľa, ale strecha zateká a to už je zle. Mama je na tom dosť zle psychicky, lebo jej to nedá už ani spať. Touto cestou Vás prosím o pomoc pre moju mamu, keďže ani moja rodina nestačí so stálou pomocou pre ňu. 

Boj za vieru, za život a za kresťanské manželstvo – ako to predpovedala Panna Mária vo Fatime.

Po úmrtí mojich svokrovcov môj manžel sa celkom zmenil. Jeho brat, starý mládenec mi nevedel odpustiť, že som poslúchla svojich lekárov a ťarchu opatrovania som nechala na nich. Vyhlásil, že dovtedy nebude rozprávať ani s mojimi deťmi ani so mnou, kým manžel sa so mnou nerozvedie! Ja som to najprv nechcela uveriť, ale veci pomaly nabrali taký smer, že som musela konať.

Pros a dostaneš

Vážený pán Ľuboš, v prvom rade Vám i vašej manželke ďakujem, že ste sa rozhodli takýmto spôsobom pomôcť ľuďom, ktorí sa si sami momentálne nevedia pomôcť. Tiež som sa ocitla vo veľmi zložitej situácii, z ktorej si už vlastnými silami neviem poradiť. Bolesť vidí len môj manžel, čo mi je tiež ľúto, lebo vidím ako mi chce pomôcť a jednoducho kvôli svojmu fyzickému stavu to nedokáže. Možno i to je spôsob, ktorým mi chce Boh pomôcť po tisícich vyslovených modlitbách.

Prijímam, čo mi je dané

Úvodom môjho príbehu srdečne pozdravujem pána Ľuboša aj s rodinkou. Nie každý je obdarovaný mať plne fungujúcu rodinu a zodpovedného manžela, ktorý sa o ňu postará. Môj príbeh začína z úplne iného konca. Pokiaľ si nájdete čas na prečítanie budem veľmi rada.

Nádej pre dve srdiečka

Dobrý deň, ako rodáčku z Topoľčian ma teší dobrota srdca pána Ľuboša a preto píšem. Pomoc nežiadam pre seba, ale pre mladú rodinu v našej obci, ktorá v pokore prijala dvojnásobne ťažký životný údel. Ich deti Dóra a Dénes trpia spinálnou svalovou atrofiou. Ovocím modlitby je pomoc, preto ak dá pán Boh chcieť, dá aj môcť.