Volám sa Pavol Štiťák. Jedným z mojich detských snov bolo stať sa záhradníkom. Aj sa mi to podarilo. Záhradným prácam sa profesne venujem posledných 5 rokov. K tomuto remeslu som sa dostal úplne náhodou. Vlastne bolo to jediné východisko ako sa uplatniť po rodičovskej dovolenke :).

Venujem sa hlavne údržbe záhrad, ako kosenie, strihanie okrasných kríkov, výrub stromov, strihanie ovocných stromov, čistenie záhrad, ich úprava a vlastne všetko okolo toho. Je to ale práca, ktorá je za určitých okolností aj mojím koníčkom. Je pokojná a hlavne človek je celý deň na čerstvom vzduchu. Má čas na premýšľanie o všeličom možnom. Veľakrát vidím výsledok svojej práce okamžite a to ma fascinuje.

A prečo som sa rozhodol zapojiť sa do projektu Darujem talent? Jednoducho preto, že chcem niekomu pomôcť, kto to potrebuje, ale o to viac tomu, kto si to nemôže dovoliť alebo nevládze. Často stretávam ľudí staršieho veku, prípadne invalidných dôchodcov, ktorí by tiež chceli mať pekne upravenú záhradku, upravený trávnik, ostrihané stromy. Alebo len potrebujú poupratovať v záhrade. Niečo suché vypíliť, zmenšiť nejaký strom, alebo ho len upraviť, odviezť staré konáre, lenže nemá im už kto pomôcť a sami nevládzu. Financie im nedovoľujú zaplatiť si niekoho, kto by im v tejto veci pomohol. V takejto finančnej núdzi sa neraz ocitajú aj zariadenia sociálnych služieb pre seniorov, detské domovy, či hospice. Budem rád, ak o sebe dajú vedieť. Viem, že neponúkam veľa a za pár hodín sa nedá všetko stihnúť, ale aj napriek tomu ponúkam jeden 8 hodinový deň práce. Bude mi naozaj cťou pomôcť niekomu, kto to potrebuje. Ďakujem.

Ak sa chcete uchádzať o tento talent, napíšte príbeh.