O projekte

Po dvoch úspešných sériách súťaže Preteky čnosti – Pretekáme sa v skutočných hodnotách prichádza Rádio LUMEN s novým projektom pomoci Darujem ti svoj talent. 

Projekt sa realizuje na internetovej platforme s názvom www.darujemtalent.sk a vo vysielaní Rádia LUMEN. Hlavnou myšlienkou je vzájomná pomoc medzi darcami a obdarovanými a to prostredníctvom príbehov, ktoré o sebe napíšu. Rádio LUMEN preto vyzýva všetkých talentovaných ľudí, aby pomohli svojím talentom.

Viete omaľovať byt či dom? Ste zručný stolár, ktorý vyrába nábytok? Ste úspešný podnikateľ a viete ako zarobiť peniaze? Alebo ste šikovná pekárka, ktorá vie darovať koláče na svadobnú hostinu? Každý z nás má nejaký talent. A teraz aj vďaka Rádiu LUMEN máte jedinečnú príležitosť svoj talent darovať.

 

Staňte sa darcom alebo obdarovaným

Darcom sa môže stať každý z vás, kto má talent hodný darovania t.j. všetky vaše zručnosti, vedomosti, schopnosti, či iné nadanie, ktorým disponujete. Stačí, ak na www.darujemtalent.sk napíšete príbeh o sebe a svojom talente, ktorý chcete darovať a prečo. Príbehy darcov budú postupne zverejňované.

O talenty darcov sa môžu uchádzať tí, ktorí ich naozaj potrebujú. Ak budete mať záujem o aktuálny talent, napíšte príbeh, prečo by ste si práve vy zaslúžili pomoc, alebo niekto z vášho okolia. Darca napokon rozhodne, ktorý príbeh ho najviac chytil za srdce a komu svoj talent daruje.

Mnohí máme v živote šťastie na rodinu, na zázemie, dostalo sa nám vzdelania či príležitostí rozvíjať svoje talenty. Medzi nami však žijú aj ľudia, ktorí také šťastie nemali. Vytvorme spoločne svet, v ktorom silnejší podávajú ruku slabším, bohatší darujú chudobnejším a zdraví pomáhajú chorým. Každý z nás má predsa minimálne jeden talent od Boha – talent pomáhať druhým.

Rádio Lumen opäť spája v projekte pomoci Darujem ti svoj talent. Zapojte sa aj vy!