Vážený pán Pavol Štiťák!
Sme dve, ktoré Vás chceme poprosiť, aby ste pomohli so záhradou Elenke Poláčkovej. S už čoskoro manželom si dali postaviť na hypotéku montovaný domček. Na hypotéku kupovali aj pozemok. Teda sú zadĺžení až do dôchodku.
Tá prvá, ktorá Vás o to prosí je jej náhradná mama, Mária Furdeková, ktorá ju vychovávala od prvej triedy. Jej biologickí rodičia boli alkoholici, dieťa veľmi trpelo fyzicky i duševne, preto im bolo odňaté a umiestnené v krízovom centre, odkiaľ sme si ju zobrali ako náhradná rodina. Elenka skončila zdravotnícku školu a už dva roky pracuje na infekčnom oddelení. Je zodpovedná, pracovitá a milá.
Tá druhá som ja Simonka Majerská, ktorá tiež prišla pred tromi rokmi do tejto rodiny pre podobný dôvod, ako bol u Elenky. Elenka ma však neprijala s láskou. Dlho so mnou nehovorila, lebo chcela mať náhradných rodičov iba pre seba. A práve pre tento dôvod chcem prosiť, aby ste si pri rozhodovaní vybral Elenku, aby videla, že ja ju mám rada a chcem jej dopriať. A tiež preto, aby pochopila, že aj ona sa má takto správať ku mne.
Ďakujeme Vám. Dovidenia Mária a Simonka