Volám sa Ondrej a pracujem v Centre pre deti a rodiny Bratislava – Učiteľská ako vychovávateľ. Je to bývalý detský domov a deti v ňom ma volajú ujo. Potešila ma správa, že pán Pavol, ktorý tiež býva v Bratislave, sa rozhodol nezištne pomáhať. Táto správa ma potešila nielen preto, že niekto pre nás môže niečo zadarmo urobiť. Potešila ma preto, lebo stále platí, že dobrí ľudia ešte nevymreli.
Aj u nás v domove je veľa vecí, ktoré si musíme svojpomocne urobiť. Napríklad nedávno sme sadili kvety, strihali stromy. Sami sme si vymaľovali byt a je toho ešte veľmi veľa, čo by sme mali urobiť.
Od pána Pavla, by sme potrebovali poradiť a ukázať, ako sa orezávajú a tvarujú tuje, aby sme ich spolu s deťmi vedeli neskoršie aj sami upraviť. Pred naším domovom je ich totiž neúrekom a sú už dosť vysoké. Chceme si totiž prostredie, v ktorom žijeme čo najviac zveľadiť a skrášliť. Potešili by sme sa, keby nás pán Pavol navštívil. Už teraz mu ďakujeme za jeho dobrý príklad a budeme radi, ak ho aj osobne spoznáme.