Rádio LUMEN prináša projekt
pomoci Darujem ti svoj talent!

Zapojte sa aj vy!
Každý z nás má predsa talent pomáhať druhým.

Chcete pomáhať ľuďom,
len neviete ako a komu?

Darujte svoj talent tým, ktorí to najviac potrebujú!

Patríte k tým, ktorí pomoc viac
potrebujú ako vedia poskytnúť?

Napíšte presvedčivý príbeh, prečo si talent
zaslúžite práve VY!

„Darujem vám novú korunu krásy.“

„Darujem vám novú korunu krásy.“

Volám sa Adriana Stašeková a už 15 rokov vediem firmu, ktorá vyrába a spracováva vlasy. Žijem a pracujem na východnom Slovensku a mám jedno dieťa. Aj vďaka dcére, ktorá v detstve prekonala mozgovú obrnu si uvedomujem, aké dôležité je naše zdravie. Pre svoje dieťa som neváhala precestovať stovky kilometrov a navštíviť tých najlepších odborníkov, len aby jej pomohli.

Hovorí sa, že zdravie nie je všetkým, ale bez neho je všetko ničím. Pri stretnutí s chorými ľudmi, najmä ženami trpiacimi na rakovinu, si to zakaždým uvedomujem. Týka sa to totiž všetkých nás. Dnes sme zdraví a zajtra to už môže byť inak.

Som žena. A viem, že chcieť sa páčiť, je nám ženám prirodzené. Niekedy nám však choroba vezme radosť z vlastného tela, z vlastného života. Vo vlastných očiach strácame hodnotu a my zrazu netúžime po ničom inom, len byť opäť zdravé a vyzerať ako predtým. Keď žena v dôsledku onkologickej liečby príde o vlasy, necíti sa byť ženou. Argumenty od okolia, že sú to len vlasy, veľakrát neobstoja.

Spomínam si na pani, ktorá mala neprekonateľnú traumu. Bola po chemoterapii, už vyliečená, ale s krátkymi vlasmi. Túžila mať čo najskôr vlasy ako predtým. Mala slzy na krajíčku, keď sme jej povedali, že jej vlasy nie sú vhodné na predĺženie, ale vieme jej pomôcť peknou parochňou. Pri stretnutí s takými ženami je pre mňa veľmi dôležité empaticky ich počúvať, zaujímať sa o ich príbeh a pochopiť ich ranenú dušu. Je iné stretnúť sa so ženou, ktorá sa práve dozvedela svoju diagnózu a vie, že príde o vlasy, a iné stretnúť sa so ženami, ktoré to už prekonali a sú na najlepšej ceste za úplným uzdravením.

Väčšinou všetky ženy hľadajú riešenie, ktoré im vráti ich staré JA. Malým zázrakom môže byť aj pekná parochňa. Preto sa im snažíme vysvetliť, aké možnosti majú, keďže nikdy nemali skúsenosti s parochňami. Mnohé ženy žijú v predsudkoch, že parochňa vyzerá neprirodzene a každý to uvidí. Lenže dnes je kvalita parochní veľmi vysoká. Sú dostupné rôzne farby, strihy a dĺžky. Ku každej zákazníčke pristupujeme individuálne, a práve preto sme vytvorili samostatný priestor, aby sa cítili komfortne. Náš milý personál im výdy všetko ochotne vysvetlí a ukáže. A takisto radi pomôžeme aj Vám!

Na záver dovoľte, aby som vysvetlila, prečo sme sa spolu s kolegami rozhodli pomôcť a zapojiť sa do tohto projektu. Práve takéto stretnutia nám každý deň pripomínajú, že to najdôležitejšie, čo máme je naše zdravie. Nikdy nevieme, kedy sa aj my môžeme ocitnúť v takejto situácii a ako veľmi takúto pomoc privítame. Verím, že vďaka nášmu daru pomôžeme takej žene, ktorá pomoc najviac potrebuje.

 

 

Koruna pre tú najkrajšiu princeznú, moju mamu

Už pár dní počúvam o možnosti získať korunu krásy. Mám veľký rešpekt pred ženami, ktoré prišli o vlasy kvôli chorobe. Napriek tomu by som ju dopriala mojej mamine, ktorá prišla o vlasy už v 12 rokoch. Podstúpila liečbu ožarovaním vlasových cibuliek, no raz ju jedným pochybením liečba, ktorá jej mala pomôcť pripravila úplne o vlasy.

Koruna krásy pre statočnú a skromnú Anku – VÍŤAZNÝ PRÍBEH

Chcem Vám napísať o jednej silnej žene Anke. Veľmi rada by som ju potešila „korunou krásy“ od Vás. Priznala sa mi, že nemôže nosiť umelú parochňu, pretože je operovaná na hlave a veľmi sa jej pod ňou zapaľovali rezy. Na parochňu z prírodných vlasov nemá financie. Keď mi povedala, že syn počká aj dva roky so svadbou, kým jej dorastú vlasy, tisli sa mi slzy do očí.

Parochňa pre moju chorú mamu

Dobrý deň. Chcela by som Vám napísať príbeh mojej mamy. Nie je onkologický pacient, o vlasy prišla dôsledkom stresu. Môj otec ju psychicky aj fyzicky týral. Ja som bola malá. Mame postupom času celkom vypadali vlasy. Je na invalidnom dôchodku, čiže kúpa parochne je pre ňu, dosť veľký problém. Veľmi by ju parochňa potešila.

Koruna krásy pre pani Elenku

Zaujala ma možnosť získať ,,korunu krásy,, v podobe parochne pre jednu milú staršiu pani, ktorá prišla o svoje vlasy, práve pôsobením agresívnej onkologickej liečby. Pani Elenka je veľmi milý, skromný, doproprajný a srdečný človek a preto by ma potešil a určite aj ju, tento veľký dar v podobe nových vláskov.